Lista senatorilor PSD din noul Parlament

de Iulia Iancu

Lista senatorilor PSD din noul Parlament

Notice: Undefined variable: adOceanAd in /www/romanialibera.ro/application/modules/mobile/views/scripts/index/article.phtml on line 475

Biroul Electoral Central a anunţat rezultatele finale ale alegerilor parlamentare care au avut loc pe 11 decembrie. Noul Parlament va avea 465 de deputaţi şi senatori, dintre care PSD-ului, partidul câştigător, îi vor reveni 154 de mandate.

PSD Bucureşti (Camera Deputaţilor): Gabriel Petrea, Carmen-Ileana Moldovan, Georgian Pop, Oana-Consuela Florea, Mihăiţă Vîrză, Adriana-Diana Tuşa, Dumitru Chiriţă, Beatrice Tudor, Liviu Ioan Adrian Pleşoianu, Mirela Furtună, Petre-Florin Manole, Aida-Cristina Căruceru,

PSD Bucureşti (Senat): Ecaterina Andronescu, Şerban Nicolae, Robert Cazanciuc, Mihnea-Cosmin Costoiu, Ioan Vulpescu

ALBA:  Valer-Daniel Breaz

ARAD:  Mihai Viorel Fifor

ARGEŞ: Şerban-Constantin Valeca, Gheorghe Marin, Cristina Mariana Stocheci

BACĂU: Adrian-Dragoş Benea, Miron-Alexandru Smarandache

BIHOR: Florian-Dorel Bodog

BISTRIŢA-NĂSĂUD: Ioan Deneş

BOTOŞANI: Doina-Elena Federovici, Lucian Trufin

BRĂILA: Ion Rotaru

BRAŞOV: Marius-Alexandru Dunca, Ovidiu-Florin Orţan

BUZĂU: Lucian Romaşcanu, Liliana Sbîrnea

CĂLĂRAŞI: Paţurcă Roxana-Natalia

CARAŞ SEVERIN: Ioan Narcis Chisăliţă

CLUJ: Vasile Ilea

CONSTANŢA: Tit-Liviu Brăiloiu, Nicolae Moga, Ştefan Mihu

COVASNA: Fejér László-Ödön

DÂMBOVIŢA: Adrian Ţuţuianu, Titus Corlăţean

DOLJ: Iulian Claudiu Manda, Radu Cosmin Preda, Elena Lavinia Craioveanu

GALAŢI: Ionel-Daniel Butunoi, Nicolae Marin

GIURGIU: Niculae Bădălău, Ovidiu Cristian Dan Marciu

GORJ: Florin Cârciumaru

HUNEDOARA: Cornel-Cristian Resmeriţă, Viorel Salan

IALOMIŢA: Marian Pavel

IAŞI: Doru Adrian Pănescu, Victorel Lupu, Vasile Toma

ILFOV: Emanuel-Gabriel Botnariu

MARAMUREŞ: Sorina Pintea

MEHEDINŢI: Liviu-Lucian Mazilu

MUREŞ: Aurel-Horea Soporan

NEAMŢ: Emilia Arcan, Dan Manoliu

OLT: Paul Stănescu, Renică Diaconescu

PRAHOVA: Emanoil Savin, Ştefan-Radu Oprea

SĂLAJ: Gheorghe Pop

SATU MARE: Gabriel-Beniamin Leş

SIBIU: Viorel Arcaş, Nicolae Avram

SUCEAVA: Ioan Stan, Virginel Iordache

TELEORMAN: Carmen Daniela Dan

TIMIŞ: Eugen Dogariu, Adrian-Nicolae Diaconu

TULCEA: Eugen-Orlando Teodorovici

VÂLCEA: Bogdan Constantin Matei

VASLUI: Gabriela Creţu, Doina Silistru

VRANCEA: Cristian-Sorin Dumitrescu

Comentarii

Doresc sa vad site-ul intreg
© 2006 - 2017 - Toate drepturile rezervate