15.4 C
București
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăEconomieAngajam contabil economist junior

Angajam contabil economist junior

Contabil – Economist Junior

Candidatul ideal:

– Studii economice medii sau superioare; experienţă pe un

post similar constituie un avantaj;

– Cunoştinte în domeniul contabilităţii;

– Abilităţi operare PC: MS Office;

– Experienţă în utilizare soft de contabilitate tip ERP

(Constituie avantaj SAP);

– Organizare, atenţie la detalii;

– Bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;

– Promptitudine şi iniţiativă in rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

– Inregistrează plăţile (creditul contabil aferent extraselor) pe

facturi conform specificaţiilor din extrase sau altor situaţii

anexe la acestea (borderouri, etc) precum şi alte operaţiuni

contabile corelate cu clasa 5;

– Efectuează închiderea conturilor de trezorerie – 512*;

581*etc.;

– Inregistrează facturi furnizori.

Trimiteţi CV la gabi.barbu@romanialibera.ro

Cele mai citite

Ciolacu reafirmă că alianța PSD-PNL îl are pe Cătălin Cîrstoiu candidat la Primăria generală a Capitalei

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, afirmă că în prezent Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria generală a Capitalei, potrivit spotmedia.ro. El a subliniat că...

Naomi, cea mai cunoscută cântăreață transgender din România, a murit la vârsta de 47 de ani

Naomi, una dintre cele mai emblematice figuri transgender din România, s-a stins din viață la vârsta de 47 de ani. Ea a fost spitalizată...

Emma Răducanu, eliminată de Iga Swiatek în semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucătoarea poloneză de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 în clasamentul WTA și principala favorită la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a...
Ultima oră
Pe aceeași temă