5.4 C
vineri, 19 aprilie 2024
AcasăSportBogdan Stancu face valuri în Turcia! Românul a marcat o "dublă"

Bogdan Stancu face valuri în Turcia! Românul a marcat o “dublă”

Aytac Kara (54) a deschis scorul pentru echipa din Istanbul, dar Stancu a egalat în minutul 82, iar în minutul 88 a marcat golul victoriei, din penalty.

Fostul internaţional român, care a primit un cartonaş galben în minutul 69, a evoluat tot meciul. Stancu are 6 goluri marcate în 11 meciuri în acest campionat.

În alt meci, Sivasspor a dispus cu 4-1 de Kayserispor, în deplasare. Paul Papp a fost rezervă la Sivasspor, iar Silviu Lung jr a apărat poarta echipei din Kayseri pe toată durata partidei.

În clasament, pe primul loc se află Sivasspor, cu 24 puncte, urmată de Trabzonspor, 22 puncte, Istanbul Başakşehir FK, 22 puncte, etc. Genclerbirligi a urcat pe 13, cu 13 puncte, iar Kayserispor e ultima (18), cu 7 puncte.

Urzicile: Delicii Verzi Pline de Nutrienți și Beneficii pentru Sănătate

Urzicile, deși adesea evitate din cauza proprietăților lor iritante la contactul cu pielea, sunt o sursă valoroasă de nutrienți și au numeroase beneficii pentru...