FC Argeș, revelația etapei în Liga a 2-a. Piteștenii au învins liderul

Cea de-a noua etapă a fost cu ghinion pentru liderul eşalonului secund, care a suferit prima înfrângere a sezonului pe terenul celor de la FC Argeș, cu scorul de 3-2.

Rl online 0 comentarii

Deşi au condus cu 1-0 prin golul reuşit de Negruţ, la primul şut pe poartă, Turris a fost întoarsă de gruparea antrenată de Nicolae Dică. La pauză, scorul a fost egal, după ce Buhăescu a transformat un penalty acordat pentru un henţ în careu.

Acelaşi jucător a reuşit dubla, cu un gol tot de la punctul cu var, dar liderul a revenit cu trei minute înainte de final, prin reuşita golgheterului Silviu Pană. Fluierul de final a consemnat victoria gazdelor, după ce Motroc a înscris în minutul 90, reluând cu capul un balon respins de portarul advers.

Deşi învinsă, Turris-Oltul şi-a păstrat primul loc în clasament, având trei puncte în plus faţă de principalele urmăritoare, UTA Arad şi SCM Gloria Buzău, cu menţiunea că arădenii mai un meci restant.