10.8 C
sâmbătă, 27 aprilie 2024
AcasăSportGarbine Muguruza, meci maraton la Doha. Rezultatele complete din primul tur

Garbine Muguruza, meci maraton la Doha. Rezultatele complete din primul tur

Numărul 16 în clasamentul WTA, Muguruza a avut nevoie de aproape trei ore de joc (2 h 49 min) pentru a o învinge pe rusoaica Daria Kasatkina (73 WTA), cu 7-5, 5-7, 6-3.

În turul al doilea, iberica o va înfrunta pe australianca Ajla Tomljanovic, care nu a avut probleme cu compatrioata sa Priscilla Hon, câştigând cu 6-2, 6-4.

Mertens (23 WTA) s-a impus lejer în faţa chinezoaicei Qiang Wang, cu 6-1, 6-2, în doar 64 de minute. În turul următor, deţinătoarea titlului (a învins-o în finală pe Simona Halep) o va întâlni pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova sau pe kazaha Iulia Putinţeva.

Luni, într-un meci din primul tur, Sorana Cîrstea o va înfrunta pe kazaha Elena Rîbakina, care a pierdut sâmbătă finala de la Dubai în faţa Simonei Halep.