Keseru, încă o dublă pentru Ludogoreț

Atacantul român Claudiu Keşeru a marcat două goluri pentru Ludogoreţ Razgrad, care a învins-o pe Beroe, cu scorul de 4-2, la Stara Zagora, în etapa a doua din campionatul bulgar.

Rl online 0 comentarii

Campioana s-a desprins repede prin dubla lui Jorghinho (9, 35), gazdele au redus din diferenţă prin Zoran Josipovic (45 - penalty), dar Keşeru a punctat în minutele 53 şi 55. Zoran Josipovic a reuşit şi el dubla pentru Beroe, în minutul 90.

Keşeru a jucat tot meciul la Ludogoreţ, în timp ce Cosmin Moţi a fost rezervă.

Atacantul român are patru goluri marcate după primele două etape, iar Ludogoreţ are maximum de puncte, 6, la egalitate cu Cerno More Varna.