Liga 1: Botoșani și Clinceni, egal spectaculos în primul meci al etapei

FC Botoşani a remizat acasă cu Academica Clinceni, scor 2-2 (2-2), vineri, în prima partidă a etapei a 8-a a Ligii I de fotbal.

Rl online 0 comentarii

Într-un meci cu destule ocazii, în care apărările au fost nesigure, FC Botoşani a condus cu 2-0 după golurile lui Ţigănaşu (minutul 4) şi Ofosu (26) şi a părut să se îndrepte spre o victorie facilă, însă oaspeţii au egalat înainte de pauză, prin Buziuc (36) şi Vojtus (45+2).

FC Botoşani a ajuns la cinci etape consecutive fără victorie. Echipa are 11 puncte şi se află pe poziţia a 6-a a clasamentului.

Academica a adunat 5 puncte şi se află pe locul 12. Echipa lui Ilie Poenaru pierduse până acum toate meciurile din deplasare.