13.2 C
vineri, 29 martie 2024
AcasăSportMarius Șumudică, împărat în campionatul de fotbal din Turcia

Marius Șumudică, împărat în campionatul de fotbal din Turcia

Gaziantep, formația care-l are ca antrenor principal pe temperamentalul Marius Șumudică, a ajuns la a patra victorie la rând după ce a trecut și de Alanyaspor.

Dicko a deschis scorul în minutul 9 pentru gazde, oaspeții au egalat în minutul 26 prin Davidson dar la odihnă Gaziantep a mers în avantaj după golul reușit în minutul 30 de Demir.

Alexandru Maxim a fost folosit din primul minut și a răsplătit încrederea oferită de antrenor cu golul unei victorii liniștite cu 3 – 1, gol marcat în minutul 61.

Formația antrenată de Marius Șumudică este surpriza plăcută a campionatului de fotbal al Turciei și ocupă în acest moment locul 3, cu 27 puncte, la egalitate cu Alanyaspor și cu două mai puține față de echipa de pe primul loc, Galatasaray Istanbul.

Toți cei 45 de pasageri dintr-un autobuz și-au pierdut viața într-un accident în Africa de Sud

Aproape toţi pasagerii dintr-un autobuz, 45 de persoane, şi-au pierdut viaţa joi în Africa de Sud într-un accident rutier grav, după ce vehiculul în...