Meci colosal la Londra! Chelsea și Ajax, remiză cu opt goluri

Chelsea şi Ajax Amsterdam au terminat la egalitate, 4-4, marţi seara, la Londra, într-un meci spectaculos din Grupa H a Ligii Campionilor la fotbal.

Rl online 0 comentarii

''Lăncierii'', la care mijlocaşul român Răzvan Marin a fost rezervă, au avut meciul în mână, au condus cu 1-0 şi 4-1, dar au primit trei goluri în decurs de 12 minute, după ce au rămas în 9 jucători. Chelsea a marcat şi golul al cincilea, prin Azpilicueta, dar a fost anulat după arbitrajul video.

Ajax a beneficiat de două autogoluri în acest meci, Tammy Abraham şi portarul Kepa Arrizabalaga trimiţând mingea în propria poartă după lovituri libere ale ale olandezilor.

O victorie puţin aşteptată a obţinut şi Borussia Dortmund, 3-2 cu Inter Milano, după ce echipa nerazzurra a condus cu 2-0 la pauză. Marocanul Hakimi (două) şi Julian Brandt au întors scorul pentru Borussia.

Valencia a fost condusă de Lille pe Mestalla, dar apoi a punctat de patru ori în ultimele 25 de minute.

Liverpool, campioana en titre, a trecut cu 2-1 de Genk, la care Ianis Hagi a rămas pe banca de rezerve.

Napoli a remizat acasă cu RB Salzburg, 1-1, golul campioanei Austriei fiind reuşit de tânărul atacant norvegian Haaland, din penalty.

Olympique Lyon, cu portarul Ciprian Tătăruşanu rezervă, s-a impus cu 3-1 în faţa Benficăi.