Monica Niculescu  (Foto: WTA)

Monica Niculescu (Foto: WTA)

Monica Niculescu s-a calificat în optimi la Doha și va juca împotriva lui Wozniacki, liderul WTA

Monica Niculescu s-a calificat în optimile turneului Qatar Open de la Doha, după ce a învins-o, miercuri, pe slovaca Magdalena Rybarikova.

Mihai Diac 0 comentarii

Jucătoarea româncă de tenis Monica Niculescu s-a calificat, miercuri, în optimile turneului Qatar Open, după ce a învins-o pe slovaca Magdalena Rybarikova cu scorul de 6-7 (8), 6-2, 3-0.

Meciul a avut foarte multe break-uri, iar Monica Niculescu a ratat trei mingi de set în primul set. În al treilea set, după două break-uri, adversara ei, cap de serie nr. 14, s-a retras.

În urma aceste victorii, Monica Niculescu, venită din calificări, o va înfrunta pe favorita turneului și jucătoarea nr. 1 în lume, Caroline Wozniacki.