9.5 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăSportNaționala de futsal a României, remiză cu Serbia, pe teren propriu

Naționala de futsal a României, remiză cu Serbia, pe teren propriu

Tricolorii au deschis scorul rapid, prin Felipe Oliveira (02’49”), dar oaspeţii au punctat de două ori în decurs de două minute, prin Stefan Rakic (09’49”) şi Dragan Tomic (11’47”). Savio Valadares a egalat în finalul primei reprize (19’10”).

Portarul Nemanja Momcilovic a primit cartonaşul roşu (15’37”) pentru fault asupra lui Felipe Oliveira.

Jocul a fost unul echilibrat, cu o posesie mai bună pentru sârbi, însă fiecare echipă a şutat de 14 ori pe spaţiul porţii, oaspeţii având şi două bare.

În celălalt meci al grupei, Bosnia-Herţegovina a învins Macedonia de Nord cu 2-1.