România, victorie chinuită cu Malta

Reprezentativa României a învins, duminică, la Ploieşti, cu scorul de 1-0 (0-0), selecţionata Maltei, în etapa a şasea a grupei F de calificare la Campionatul European din 2020.

Rl online 0 comentarii

Golul izbăvitor a fost marcat de Puşcaş, în minutul 47, cu o lovitură cu capul, după o centrare din corner a lui Ianis Hagi.

În minutul 88 totul se putea nărui, însă golul maltezilor a fost anulat pentru ofsaid.

După șase meciuri disputate în grupa F, tricolorii au obținut 10 puncte. Trei victorii, un egal și două înfrângeri are echipa condusă de Cosmin Contra.