8.8 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSportSerie A: "Diavolul" milanez, răpus de Lazio Roma

Serie A: “Diavolul” milanez, răpus de Lazio Roma

Golurile învingătorilor au fost marcate de Immobile, în minutul 25 şi Correa, cu 7 minute înainte de final. Pentru Milan a înscris Bastos de la Lazio, în minutul 28, în propria poartă.

Lazio Roma a evoluat în următoarea formulă: Strakosha – Bastos, Acerbi, Radu – Lazzari, Milinkovic-Savic (Parolo ’60), Leiva, Luis Alberto, Lulic – Immobile (Caicedo ’60, Cataldi ’82), Correa.

Ştefan Radu a primit un cartonaş galben în minutul 64.

Tot duminică, Fiorentina a remizat cu Parma, scor 1-1, golurile fiind marcate de Castrovili ’67 şi Gervinho ’40.

Partida Spal – Sampdoria este programată luni.

Lazio Roma joacă în aceeaşi grupă cu CFR Cluj în Europa League. Cele două echipe s-au întâlnit în 19 septembrie, la Cluj-Napoca, meci în care s-au impus gazdele, scor 2-1. Partida retur va avea loc în data de 28 noiembrie, la Roma.