Sursă foto: frf.ro

Tricolorii mici, debut cu stângul în preliminariile Euro 2021

Tricolorii Under 21 au pierdut la limită în Danemarca, 1-2, primul meci din preliminariile pentru EURO 2021. Elevii lui Mirel Rădou au ratat un penalty în prelungirile partidei, prin Florinel Coman.

Rl online 0 comentarii

Naționala antrenată de Mirel Rădoi a fost luată prin surprindere de danezi, care au deschis scorul după mai puțin de 3 minute, prin Olsen.

Danezii au făcut 2-0 în minutul 55, prin același Olsen, după o nouă gafă a lui Rațiu.

Florinel Coman a fost înger și demon, după ce fotbalistul lui FCSB a reușit un super gol în minutul 80 și a avut șansa egalării în prelungirile partidei, însă a ratat un penalty (90+3).

Naționala de tineret va disputa următoarele două meciuri pe teren propriu, cu Ucraina la Ploiești, pe 10 octombrie, și cu Irlanda de Nord la Voluntari, pe 14 octombrie.